» » » مدیریت بحران در مدارس باید به مدیران آموزش داده شود

مدیریت بحران در مدارس باید به مدیران آموزش داده شود

رئیس سازمان نوسازي، توسعه و تجهیز مدارس با تاکید بر مدیریت بحران در مدارس کشور، گفت: در کنار سرمایه گذاری دولت و مجلس به موضوع ایمنی مدارس پرداخته شده است.

مدیریت بحران در مدارس باید به مدیران آموزش داده شود

 


به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از پانا ، مرتضی رئیسی ، با تاکید بر موضوع نگهداری سیستم گرمایشی مدارس، اظهار کرد: در کنار موضوع تامین فضای فیزیکی مدارس کشور، موضوع نگهداری سیستم گرمایشی آن ها نیز مهم است که باید در این خصوص برنامه ریزی شود.

رئیس سازمان نوسازي، توسعه و تجهیز مدارس تصريح كرد : موضوع رعایت نکات ایمنی هم مهم است تامین سخت افزار باید مد نظر باشد. بازبینی فنی و آموزش لازم برای معلمین، تامین زیرساخت ها و امکانات فیزیکی نیز از موضوعات قابل توجه در مدارس کشور است.

وي با تاکید بر آموزش مدیریت بحران به مدیران، اشاره کرد: باید در کنار کارهای سخت افزاری و تامین منابع، آموزش و مدیریت بحران مدنظر باشد.

 رئيسي درخصوص آموزش مدیران در زمینه مدیریت ، افزود: در کنار سرمایه گذاری دولت و مجلس به موضوع ایمنی مدارس پرداخته شده است. بخش اعظم مدارس نا ایمن، باقی مانده قبل از انقلاب بوده اند و اصول فنی و مهندسی در ساخت فضای آموزشی آن ها رعایت نشده است.

رئیس سازمان نوسازي، توسعه و تجهیز مدارس عنوان کرد: نرخ تامین فضای آموزشی و استاندارد با همت دولت و کمک خیرین بالا بوده است. در سال 85، مدارس غیراستاندارد یا دارای فاصله با استاندارد مطلوب بود.

 وی بیان کرد: تلاش هایی که صورت گرفته با تایید مراجع جهانی و انجام فعالیت های خوبی در بحث زیرساخت ها بوده است. آموزش بسیار مهم است لذا برای دانش آموزان مانور زلزله را در مدارس کشور برگزار می کنیم.

رئیسی گفت: سازمان نوسازی براساس قانون، وظیفه ساخت فضا و تجهیز فضای آموزشی را دارد و آموزش توسط آموزش و پرورش و معاونت پرورشی صورت می گیرد.

رئیس سازمان نوسازي، توسعه و تجهیز مدارس بيان کرد: اگر بخواهیم به مدارس ایمن و استاندارد برسیم بجز فیزیک و تجهیزات، مدیریت آموزش بحث اساسی است که خارج از توان آموزش و پرورش، به تنهایی است لذا همه باید کمک کنیم تا به مدرسه ایمن برسیم.

توسط: admin | در تاریخ: (4-12-1394, 08:29)
تاکنون نظری ارسال نشده است ! شما اولین نفر باشید !

می خوام یک نظر جدید ثبت کنم